Ankara Gençlik Komisyonumuz, Ankara’da ki üniversite öğrencilerine yönelik tanışma, kaynaşma, muhabbet ve motivasyonu artırmayı amaçlayan dönem başı  “Üniversite Gençlik Kampı” programımız 14-15 Ekim 2017 (24-25 Muharrem 1439) tarihlerinde Kızılcahamam Eliz Otel’de gerçekleştirildi.

Ankara’nın farklı üniversitelerinden yaklaşık 120 üniversiteli gencin katıldığı program; Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayıp, Ankara Gençlik Komisyonu başkanı Dr. Mehmet Altuğ Bey’in açılış konuşmasıyla devam etti. Havuz oyunları, izci oyunları, okçuluk ve bilek güreşi etkinlikleri ile tanışma, kaynaşma ve muhabbet üst düzeyde yaşandı.

Ayrıca İstanbul Altunizade Zahidiye Camii İmam Hatibi Nizamettin Coşkun hocamızın “Tasavvuf Yolu” konulu konferansı, Gazi Üniversitesi Makine Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Oğuzhan Yılmaz hocamızın “Akademik ve İş Hayatında Başarı” konulu konferansı ve kişisel gelişim uzmanı Sıtkı Aslanhan Bey’in “Sosyal Çalışmaların Maddi ve Manevi Gelişime Katkıları” konulu konferanslarıyla gençlere manevi, akademik, kültürel ve sosyal alanlardaki tecrübeler ve tavsiyeler aktarıldı.

Tüm katılımcılara Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan Hocamızın “İslam’da Dostluk ve Kardeşlik Adabı” (cep boy) kitabıyla beraber Ufkayolculuk defteri, kalem ve takke hediye edildi. Ayrıca konferanslara katılımın sağlanması ve ayrı bir heyecan oluşturması için her konferans sonunda kura çekilişi yapılarak toplamda üç öğrenci kardeşimize Feyzü’l Furkan Kur’an-ı Kerim ve Tefsirli Meali hediye edildi. Öğrenciler tarafından ilgiyle takip edilen bu bölüm, oldukça eğlenceli geçti ve konferanslara katılım hususunda beklentilerini karşıladı.