Asilder Akademi, ortaöğretim etkinliklerine 21.10.2017 tarihinde başlıyor. 2017-2018 eğitim öğretim yılında ASİLDER AKADEMİ ’de 7-15 yaş öğrenciler için

  • Kur’an-ı Kerim,
  • Mucit Genç Atölyesi,
  • İzcilik,
  • Tiyatro
  • Liderlik 

eğitimleri yer alacak.

3 farklı kur düzenlenecek olan Kur’an-ı Kerim dersinde başlangıç eğitimi olan Elif-Ba cüzü, Kur’an-ı Kerim okumasını bilenler için Hatim ve ileri seviye Kur’an-ı Kerim eğitimi almak isteyenler için Hafızlığa hazırlık eğitimleri verecek. Sınıf düzeninde İlkokul ve Ortaokul için yaş grubuna özel sınıflar oluşturulacak.

Mucit Genç Atölyesi , Türkiye’de daha yeni görülmeye başlayan yepyeni bir uygulama eğitimi ile çocukların ilgisini çekecek. Çocuklarımızın dijital ortamlardan vazgeçemediği bir gerçek. Çocuklarımız Micro-bit Geliştirme Kartı ile dijital ortamı çocuklarımızda faydalı ve üretken bir kişilik oluşturmak adına programlama eğitimi, robotik uygulamalar, eğlenceli deneyler ve daha fazlasını bulacak.

Her yıl olduğu gibi bu yılda İzcilik ünite çalışmaları ile çocuklarımızı Allah’a karşı iyi bir kul, vatanına karşı vazifesini bilen, başkalarına karşı her zaman yardım etme bilincinde, bedence sağlam, fikirce uyanık, ahlakça dürüst, özgüveni yüksek, çevresine saygılı bireyler yetiştirecek programlar bu yılda devam edecektir.

En büyük yatırım aracımız olan çocuklarımız toplum içerisinde kendini ifade ederek fikirlerini en güzel şekilde çevresine aktarabilmesi için liderlik ve tiyatro eğitimi ile üretken bireyler yetiştirme programı bu yılda devam edecektir.