Ortaöğretim Eğitim Seminerleri için Demetevler İmam – Hatip Lisesinin Ziyaret Ettik.

ASİLDER olarak eğitim faaliyetlerimiz devam ediyor. Bu kapsamda 23 Ekim 2017 günü saat 10.00‘da Asilder Yönetim Kurulu Başkanımız ve Yorum Zeka Özel Öğretim Kursu Müdürü Mutlu YAMAN, Demetevler İmam-Hatip Lisesinde “Verimli Ders Çalışma Teknikleri ve Yeni Sınav Sistemi” adlı seminerde 12. Sınıf öğrencileri ile buluştu. Seminerde, öğrencilere sınava nasıl hazırlanmalı, neleri yapmak ve nelerden kaçınmak gerektiği hakkında bilgi verdi.

Ders çalışırken müzik dinlemek gibi doğru bildiğimiz yanlış çalışma teknikleri konusunda öğrencileri bilgilendirdi. “Yeni sınav sistemi her ne olursa olsun çalışanlar kazanacak, çalışmayıp yeni sınav sistemi nasıl olacak diye kendi kendilerine yorum yapanlar kaybedecektir.

Etki alanımız ders çalışmaktır, sınava hazırlanmaktır; sınavın nasıl olacağı ise ilgi alanımızdır. İlgi alanını bırakıp etki alanımıza yönelmeliyiz” dedi.  Bugünkü çalışmalarının ömürlerindeki en önemli dönüm noktalarından biri olduğunu ve bunu iyi değerlendirmeleri gerektiğini söyledi.

Okul Müdürü Orhan TOKUL ve öğrenciler seminer sonunda Asilder Yönetim Kurulu Başkanımız Mutlu YAMAN’A çok istifade ettiklerini ve çok faydalı bir seminer olduğunu bundan dolayı çok teşekkür ettiklerini belirttiler.