Afyon’da Gençler, “Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz” Dedi

21-23 Cemaziyelahir 1439 (9-11 Mart 2018) tarihleri arasında “Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz”temasıyla Afyon’da yapılan 11. Geleneksel Üniversite Gençlik Kampı, 55 ilden 715 gencin iştirakiyle yoğun ilgi gördü. Kampa Ankara’dan da 65 üniversite  ve 10 lise öğrencimiz katıldı.

İlk gününde; otele yerleşme, termal havuz programı, açılış konuşmaları yapılan ve kardeşlik grupları oluşturulan 3 günlük kamp, uzun vadeli bir kardeşliğine vesile oldu.

İkinci gün; Son Peygamber Platformu Başkan Yardımcısı Abdurrahman Katlan’ın “Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz” konferansı, Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun “Ümmet Bilinci” konferansı, dünyanın ilk Düşünce Koçu Münir Arıkan’ın “Gelecek Nasıl Bir İnsan Bekliyor” konferansı ve eğlendirirken düşündüren “En Büyük Haber” adlı tiyatro oyunuyla devam etti.

Seminerlerin peşinden yapılan ödüllü online yarışmalar büyük ilgi gördü ve katkı sağladı.

Üçüncü ve son gün; 20. Dönem Yozgat Milletvekili Av. İsmail Durak Ünlü’nün “Yolumuzu Aydınlatanlar” konferansıyla başlayan program, ödül alan öğrenci topluluklarına çeyrek altın ödülüyle devam ederken çeşitli çekilişler ve umre kurasıyla son buldu.

Kayseri’den Nevzat Kaplan ve Konya’dan Ahmet Zahit Ergen ise Umre ödülünü kazanan gençler oldu.