Asilder olarak Dünyanın en batısında olan İslam Ülkesini keşfe çıkıyoruz. Kazablanka, Başkent Rabat, Marakeş, Unesco Dünya Kültür Kültür Mirası listesinde bulunan Fes Şehri…

Rehber eşliğinde gördüğünüzde ne kadar geç kaldığınızı ve neden şimdiye kadar bu tarih kokan yerleri ziyaret etmediğinizden dolayı hayıflanacağınız Fas’ın başkenti Rabat… Kraliyet Sarayı Kompleksi, Kral 5. Muhammed’in Kabri, Hasan Kulesi, Şehrin Surları ve Oudaia Kalesi sizi tüm sıcaklığı ile misafir edecek.

17. YY’da Molla İsmail tarafından kurulmuş ve Unesco Dünya Kültür Mirası listesine geçmiş  Fas’ın en güzel şehir kapısı, Meknes’te bulunan Bab Mansour ve Molla İsmail Türbesi ziyaretimizi çok anlamlı hale getiren harika yerler arasında bulunmaktadır.

Fas’ın dini ve kültürel başkenti UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine geçmiş olan Fes  şehrinde; 9. YY’da kurulmuş olan Karaounie Üniversitesi, Yahudi mahallesi, Nejarine Meydanı ve Çeşmesi, Bakırcılar Meydanı, en özel Fas takıları, bakır ve süs eşyalarının satıldığı Zanaatkarlar Çarşısı, Fes Irmağı yakınlarında kurulmuş hala geleneksel tekniklerle derilerin işlendiği Tarihi Tabakhane sizleri beklemektedir.

Unesco Dünya Kültür Mirası Listesinde bulunan (Kızıl Şehir) diye adlandırılmış olan Marakeş… 800 yıldır İslam’ın bölgedeki semboli olarak hala dimdik ayakta duran Koutoubia Minaresi sizi tarihin derinliklerine götürmektedir. Bahia Sarayı, Kad-ı İyaz, Soheili, Sidi Youssef (Seyyid Yusuf), Sebti, Süleyman El-Cezûli, Sidi Abdülaziz ve Sidi Ghezouli kabirlerini ziyaret ve buranın çarşısında Alış Veriş yapma imkanı olacaktır. Bu Çarşı geleneksel dev bir labirenti andırmaktadır. El sanatlarının tüm örneklerini burada görme imkanı bulacaksınız.

Jamaa El Fena Meydanı (Kıyamet Meydanı)  Afrikanın en hareketli meydanı, Marakşilerin buluşma noktası olup meddahlar, yılan oynatıcıları, hokkabaz ve cambazların gösterilerine şahit olduğunuzda gözlerinize inanamayacaksınız. Buralarda eşsiz Fas kültürünün bir çok örneğinin sizi sarmaladığını hissedeceksiniz.

Kazablanka’da Anfa Semti, Atlas Okyanusu, 1986-1993 yılları arasında büyük bir kısmı okyanus üzerine yaptırılan 20.000 m2 alana kurulu 2. Hasan Camii ziyareti, Panaromik Kazablanka Turu…