Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem Ramazan’ın son on gününde itikâfa çekilirdi.” [Buhârî, İ’tikâf 1]

Peygamber Efendimiz’in hayatında hiç terk etmediği itikâf sünnetini günümüzde yaşatmak için, geçen sene Türkiye genelinde birçok ilde olduğu gibi, bu sene de Ankara’da, 20 Ramazan 1439 / 4 Haziran 2018 tarihinde itikâf  programları başlıyor.

 Gençlere özel programın uygulanacağı bu seneki Genç İtikâf programına, “ Dünya Telaşına 10 Gün Ara – Rabbinle Baş Başa “ çağrısıyla gençleri davet ediyoruz.

  Ramazanın son on gününü 20–30 Ramazan 1439 / 4 – 14 Haziran 2018 tarihleri arasını etkin bir şekilde değerlendirip, bu vesileyle hem kişiliğe manevi katkılar sağlayacak, hem de Peygamberimiz (SAV) efendimizin sünnetini yerine getirerek unutulmuş bir sünnetin yaşatılmasına vesile olacak Manevi Gelişim Programı olarak adlandırılan Genç İtikâf programı Yenimahalle  Öz Elif Camiinde  yapılacak;

Programın 4 Haziran 2018’ te akşam namazı ile başlayacağı için ikindi namazı sonrasında katılımlar başlayacaktır.

 1. Genç İtikaf Bulundurulması ve Bulundurulmaması Gerekenler
  Kesinlikle Cep telefonu getirilmeyecektir
  1 El Havlusu
  2 Banyo Havlusu
  3 Takke
  4 Misvak
  5 Dışarı Terliği
  6 Yastık
  7 Battaniye
  8 Yedek Çamaşır
  9 İlaç kullanıyorsa ilaçları
  10 Varsa sarık
  11 Evrad-ı Şerif
  12 Kur’an-ı Kerim
  13 Kur’an-ı Kerim Meali

Genç İtikâf 1439 başvurusu için aşağıdaki formu doldurunuz.

Genç İtikâf Grubu’nun www.itikaf.org sitesinde yaptığı açıklamada ise şöyle denildi; Sevgili Kardeşim ! Hayatın meşgalesi, çilesi, stresi yormadı mı seni? Bu koşturmaca nereye kadar.. Kısa bir araya; huzura, tefekküre, tezekküre ne dersin? Ramazan’ın “son 10 günü”, mümkün değilse “birkaç günü”, o da mümkün değilse, hiç olmazsa “bir günü” İTİKÂF’a girmeye ne dersin!?”.