Ortaöğretim Komisyonumuzun düzenlediği, 8-9 Aralık tarihlerindeki “İstanbul Kültür Gezimiz” ile gençlerimizin birbirleriyle kaynaşıp,  tanışarak yeni arkadaşlıkların kurulduğu, paylaşmanın, birbirine tahammül edebilmenin öğrenildiği bir atmosferde gerçekleştirildi.

Gençlerimizin ilk yazılıları sonrası rahatladığı ve ikinci yazılıları öncesi moral kazandığı bu gezinin ilk  Eyüp Sultan’ın manevi ikliminde sabah namazı kılındı. Fatih, Ayasofya, Süleymaniye gibi ecdat yadigarı eserler ziyaret edildi. Böylece gençlerimiz köklerine doğru bir yolculuk yapma fırsatı yakaladı. Aynı zamanda İstanbul’un tabii güzelliklerini de görme fırsatı bulmuş oldular  Dünyada eşi ve benzeri olmayan İstanbul Boğazı’nda Boğaz Turu yaptılar. Ayrıca Üsküdar’ın Kız Kulesi manzaralı, muazzam sahilinde içeceklerini yudumlayıp huzura kavuşmuşlardır.

Gezi boyunca gençlerimizi yalnız bırakmayan başta gezi heyetimiz ve katılımcı öğrencilerimize, evlatlarını emanet eden kıymetli velilerimize teşekkür eder, daha nice güzel etkinliklerde ve faaliyetlerde bizlerle olmalarını ümit ederiz.

Ayrıca  sevgili gençlerimizin önümüzdeki günlerde Ortaöğretim Komisyonumuzun hazırlamakta olduğu seminer, grup çalışmaları,  ara tatilde  rehberler eşliğinde yapacağımız okuma etkinliklerimize katılmalarını ve kulübümüz diğer çalışmalarını takip etmelerini arzu etmekteyiz.

[metaslider id=2702]