3 Ocak 2018 – 1 Şubat 2018 tarihleri arasında çocukların 5 vakit camide namaz kılmalarını destekleyen projemizin birinci aşamasında 10 camide toplam 125 çocuk katıldı.

İkinci aşaması olan ödül takdimi Diyanet İşleri Başkanlığı , Cami Hizmetleri Daire Başakanı Sayın Selahattin ÇELEBİ’nin katılımıyla, 4 Şubat 2018 Pazar günü öğle namazından sonra Yenimahalle Elif Sitesi Camii’nde projeye dahil olan çocuklarımız, velileri ve çok sayıda cami cemaatininde katılıyla gerçekleşti.

Program öğle namazının ardından başladı. Proje ile kısa bilgi verildikten sonra Diyanet İşleri Başkanlığı , Cami Hizmetleri Daire Başakanı Sayın Selahattin ÇELEBİ çocuklara, velilere ve cemaate hitaben kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında projeye katılan çocukları  tebrik etti.  Onlara destek olan cami görevlilerine hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. B ve C kategorisinde tam puanı olan çocuklarımızın arasında cemaatin huzurunda Sayın Selaattin ÇELEBİ tarafından kura çeki yapıldı.

Proje ye katılan 125 çocuğumuzun hepsine hediye verildi. Ayrıca çocuklara Diyanet İşleri Başkanlığı ‘nın  “Dinim İslam” adlı kitabı da hediye edildi.

Yaz tatili dönemi ve yine seneye yarıyıl tatilinde daha çok sayıda çocuğumuzun katılmasını istediğimiz projemizin bu dönemi , hatıra fotoğraf  çekimi ile sona erdi.