23 Şubat 2018 Cuma 128 izci ve liderimiz, TİF İstanbul Ümraniye Kent Orman’da gerçekleştirilecek olan ve ASİLDER PLATFORMU’nun (ASİLDER,  AKTİF, BİLİMDER, İNHİZDER) düzenlemiş olduğu “Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz” temalı izci kampı için Ankara’dan yola çıktılar. Gerede’de Meftun bulunan Hayrettin Tokadî Hazretlerinin dergâhında Cuma namazı kılındı. Sonrasında orada bulunan aşevinde öğle yemeği yenildi.

Saat 19:00 civarı İstanbul’a varıldığında izcilerimiz bungalovlarına yerleştikten sonra yemeklerini yiyip yolun yorgunluğunu atmak için istirahata çekildiler.

Cumartesi sabahına sabah namazı ile başlayan izcilerimiz kahvaltı sonrası teftiş ve bayrak töreninde hazır bulundular. Sonrasında doğa yürüyüşüyle programlarına devam ettiler Doğa yürüyüşünün varış yerinde ateşlerini kendileri yakan izciler yine kendi yaptıkları şişlerle sucuklarını pişirdiler.

Kamp alanına döndükten sonra öğle namazı ile birlikte istasyon etkinlikleri başladı. İzcilik, amatör telsizcilik, geleneksel okçuluk, dünya düşünce günü, Sünnet ve şuurlu genç adlı istasyonlarda hem eğlendiler hem de bilgilendiler izcilerimiz akşam yemeği sonrasında yakılan kamp ateşinin başında hünerlerini sergilediler. Skeçler şiirler fıkralarla günün yorgunluğunu attılar.

Pazar günü kahvaltı sonrası İstanbul gezisi başladı. Önce Eyüp Sultan Hazretleri’nin kabri ziyaret edildi sonrasında bölgede meftun bulunan Prof. Dr. Es’ad Coşan Hoca Efendi’nin kabir ziyareti yapıldı. Eyüp gezisi tamamlandıktan sonra Süleymaniye Camii’ne geçildi. Orada kılınan öğle namazı sonrasında cami imamı Ayhan Mansız’ın güzel anlatımıyla Süleymaniye Camii Külliyesi hakkında bilgiler edinildi. Ardından Kanuni Sultan Süleyman,  Ahmed Ziyâüddîn-i Gümüşhânevî ve Mehmet Zahit Kotku gibi örnek şahsiyetlerin kabir ziyaretleri yapıldı. Bol bol hatıra fotoğrafı çektirilip kamp alanına dönüldü.

Mıntıka temizliği tekmil-teftiş ve bayrak törenini içeren kapanış merasimiyle kamp alanından Ankara’ya doğru harekete geçildi.