Yaklaşık bir yıldır üzerinde çalışılan, emek verilen büyük buluşma olarak adlandırdığımız 23-29 Temmuz Bolu Aladağlar Yaz İzci Kampımız ve Branş kurslarımız başarıyla, coşku ve muhabbetle tamamlandı.

Ülkemizin dört bir köşesinden yaklaşık 70 kulübümüzün, 1400 İzci ve Liderimizin katılımıyla mükemmel bir kamp organizasyonu gerçekleştirildi. Rabbimize hamd olsun.

Organizasyonda emeği geçen tüm kardeşlerimize, liderlerimize Kamplar Birimine gönülden teşekkür ediyoruz.

Ankara’dan 23-29 Temmuz 2018 tarihleri arasında Bolu Aladağ’ da bulunan Türkiye İzcilik Federasyonuna ait Tevfik Rüştü Günday Kamp ve Eğitim Tesisine ASİLDER Platformu olarak 3 otobüs ve araçlarla yaklaşık 185 izci ve lider katıldı.

İzci için bir eğlence ve oyun olan kamplar, biz liderler için eğitim fırsatı, güzel insanlar yetiştirme yöntemidir.

Tüm yurttan 1400’ün üzerinde izci ve liderin katıldığı kampımızda birçok etkinlikler yapıldı.

Okçuluk, oryantiring, dart, ilkyardım, teknik iz ve işaretler, düğüm, bilek güreşi, Matrak, Yeşilay, milli ve manevi değerler istasyonlarında hem eğlence hem de muhabbet vardı.

Sabah, öğle, akşam öğünleri ve ikindi öğünü(ikramı) ile kimse aç kalmadı. Aksine temiz hava ve bol oksijen sebebiyle yemekleri iştahla yedik, biraz kilo bile aldık. Dağ başında dondurma ve baklava ikramına izcilerimiz bayıldılar.

Liderlik Temel Eğitimi, Oymakbaşı, Ocakbaşı, Kümebaşı, Yaz Kampçılığı, İlkyardım Kurslarında onlarca Lider eğitim aldı. Hayırlı bir nesil yetiştirmek için ellerinden geleni yapacaklarına inanıyoruz.

Liderlerimizin kurs ve kamlar hakkındaki duygu ve düşüncelerinden bazıları:

Zekeriya Asiler (Oymakbaşı Kursiyeri):

“TİF olarak düzenlenen Oymakbaşı eğitim kursuna ASİLDER Platformu bünyesinde Liderlik Temel Kursu alan  liderlerimiz Gece yürüyüşü Hike katıldılar. Eğitimlerini tamamlayarak uygulama ve yazılı ve sözlü oldular. Başarıyla kahverengi yardımcı Liderlikten terfi ettiler. Oymak başı kursunu bitiren kursiyerlerimiz Oymakbaşı lideri oldu ..

Bir başka Oymakbaşı kursiyeri:

“Bolu Aladağlar 7 günlük kursumuzu başarı ile tamamladık. Yemeğinden masasına, köprüsüne her şeyi tek tek yaptığımız kilometrelerce yürüyüşler yaptığımız yeni yeni yüzleri gördüğümüz dostlukları pekiştirdiğimiz,  gecesi ayrı, gündüzü ayrı  ve yağmuru sınırsız olan hike (haykına)  kurban olduğumun kursumuz bitmiştir, çok şükür.”

Kampta görev alan Muhsin Zahid Çakmak:

“Bolu’da gerçekleştirip, Allah’ın izniyle kazasız belasız tamamladığımız, Ahmet Kabaklı adını taşıyan yan kampımız bir çok etkinliği, izciyi izci yapan zorlukları ve bir gencin büyüyüş evresine eşlik etmesiyle büyük bir önem taşıyordu. Gerek zorlu hava şartları, gerek coğrafi konum, gerek yapılacak iş sorumlulukları, bu kampa katılan ve 7 günü tamamlayan tüm izcilerimize evinin, ailesinin, dininin ve vatanının şükrünü etmesini gerektiğini, ayrıca her ihtimale karşı da, bu gibi sorunlarla başa çıkması gerektiğini nakış nakış işledi izcilerimize. Şehir ortamından uzakta, teknolojiden bağımsız, sadece yerde kızıl toprağın; gökte ise yıldızların ve Ayın olduğunu bilerek, kalpte dinimizin, Vatan ve millet sevgisinin olduğu kah gülüp, kah sıkıntılara bile tebessümle karşılık verme bilincini öğretmesi açısından çok verimli bir kamp gerçekleştirildi. Allah 1400 izci ve liderimizi Bolu’da nasıl bir araya, birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhuyla topladıysa, cennette de bizleri affı ve mağfiretiyle de bir araya getirsin, diye niyaz ediyoruz.”

[metaslider id=2239]