ASİLDER Platformu İzcilerimiz, 1 Nisan 2018 Pazar günü   Türkiye İzcilik Federasyonu Ankara İl Temsilciliği’nin  düzenlediği  “250 şehide 500 fidan” sloganı ile Fidan  Dikim ve İzci Şenliği programına katıldı.

Kahramankazan Şehitler Ormanı’ndaki fidan dikimleri öncesi İzcilik Bayrak Töreninin ardından orman ve ağaçlandırma hakkında bilgiler verildi. Şehitlerimizin ruhlarına hediye edilmek üzere salavatlar ve tekbirler ile fidan dikimleri gerçekleştirdiler. Fidan dikimi sonrası  izcilerimiz izci oyunları oynadılar. Kendileri tarafından  pişirilen  sucuk-ekmeklerini  yediler. “Tanrıya ve Vatanıma karşı vazifelerimi yerine getireceğime” diye yeminleri olan izcilerimiz, Allah’a karşı vazifelerini yerine getirmek için  öğle ve ikindi namazları kılınıp, ardından “Varoluş Gayemiz” hakkında söyleşiler yaptılar. Etkinlikler sırasında marşlar da söylediler.

Fidanların dikildiği tepeye izciler   kendi aralarında  İzci Tepesi adını verdiler.  ASİLDER Platformu İzcilerimiz ,  Kahramankazan Şehitler Ormanındaki  tepenin tamamını ağaçlandırmak istedikleri bu sebeple sonbaharda da fidan dikmek istediklerini ifade ettiler..

Günün sonunda izcilerimiz liderleriyle birlikte Kurtboğazı Barajı çevresinde yaptıkları  doğa gezi ile etkinliklerini tamamladılar.