ASİLDER Platformu olarak üye kulüplerimizce 11 Kasım 2018 Pazar günü Çubuk Karagöl’de harika bir doğa yürüyüşü programı gerçekleştirildi.. .

Ankara şehir merkezine 75 kilometre uzaklıkta bulunan Karagöl, Çubuk ilçesi sınırları içerisinde yer almakta ve onlarca ağaç çeşidinin bulunduğu Karagöl bir krater gölü olduğundan yüzey alanına oranla derinliği fazladır. Çevresi çam ve kavak yoğunluklu ağaç dolu tepelerle çevrelenmiş bu güzel mekân, dışarıdan gizemli göründüğü kadar yanına varıldığında kendine özgü atmosferi ile ziyaretçilerini kendine hayran bırakmaktadır.

İzcilerimizin erken saatlerde yola düşerek ulaştığı Karagöl izcilerimizi güneşli ancak serin bir havada, selâmladı. Her mevsimin başka güzel olduğu bu harika ortamda çam ağaçları hariç hemen tüm ağaçlar yapraklarını dökmüş, kendileri üşüme pahasına köklerini besleyen toprağı sıcak tutmak için örtmüştü. Henüz dökülmemiş nadide yapraklar ise hala üzerlerinde uyku mahmurluğunu atamamış, üzerlerini kırağı kaplamış halde izcilerimizi karşıladı. İzcilerimiz kahvaltının ardından nispeten ısınan bedenleri ile ruhlarını da ısıtmak için bayrak töreni yaparak  İstiklal Marşı’mızı coşku ile okudular. Artık durmak olmazdı, toparlanıp yürüyüşe başladılar. Hiç bir detayı kaçırmak istemediler, her an her yeri fotoğraflayarak anılaştırdılar. Tertemiz havayı teneffüs ettikleri, zaman zaman da sus-pus olup kâinatı ve yaratıcıyı tefekkür ettikleri beş buçuk saatlik yürüyüş yaptılar. 1629 metre güzergâhtaki zirve rakımları oldu. Yaklaşık 5 kilometrelik aktivitede, sonbaharın derin anlamlar taşıyan hüznünü, sararmış hazanlar arasında ilerlerken coşkulu marşlarıyla sevince çevirdiler. Mevsimler örtülenmiş, kışa hazırlanırken; “İzci Daima Hazırdır!” düsturu ile daima hazır ve coşkulu izcilerimiz; adeta buz kesen gecelerde evleri ısıtan kuzine misâli Karagölün bağrını ısıttılar. İzcilerimizle ısınan Karagöl çehresinde koca bir tebessüm ile kucaklarına selam doldurdu, bizlere getirdiler.

Yeni aktivitelere, yine sizlerle kucak açmak dileğiyle..

[metaslider id=2701]