K

Kulübümüz Orta Öğretim Komisyonu olarak orta öğretim öğrencilerimizin birbiriyle kaynaşıp tanışarak, yeni arkadaşlıkların kurulduğu; paylaşmanın, birbirine tahammül edebilmenin öğrenildiği bir atmosferde gerçekleşen kitap okuma ve kayak programını 20-24 Ocak  tarihlerinde Kayseri’de düzenlediğimiz kamp ile neticelendirdik.

Gençlerimiz yarıyıl tatilinde  biraz rahatlama ve ikinci dönem öncesi biraz moral kazandığı bu kamp esnasında Kayseri şehir merkezini , camilerini ve türbelerini ziyaret  ettiler.  Aynı zamanda Kayseri’ nin Hacılar ilçesinde  4 gece  konakladılar. Her sabah namazından sonra dua okumaları ile maneviyatlarını tazeleyen gençler,  bunun yanı sıra Erciyes’in zirvelerinden eteklerine doğru hızla  öğrendikleri kayak sporu  ile keyifli bir kamp geçirmişlerdir.Gençlerimiz eğlenirken bir yandan da  Merhum Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan Hocamızın güzide eserlerinden “Fatiha Suresi’nin Tefsiri” kitabını okuyarak ufuklarını genişletme imkanı buldular. Kahoot yarışması ile de öğrendikleri bilgileri hem test ettiler hem de eğlenceli bir şekilde  yarıştılar. Kaybedeni olmayan yarışmada 1. olan arkadaşımıza kablosuz kulaklık , 2. olan arkadaşımıza kablosuz hoparlör ve  3. olan arkadaşımıza ise ismine özel dokunmatik kalem hediye edildi. Ayrıca birçok muhtelif yarışmalar ile gençlerimiz hem öğrendi hem de eğlendiler.   

Kamp  boyunca bizleri yalnız bırakmayan başta Kamp koordinasyon heyetimize, Hacılar Zinde Gençlik  gönüllülerinden Kayak eğitmenlerimiz ve aynı zamanda ev sahibi olan Sn. Mahmut ALAGAŞ ve Sn. Bekir ALAGAŞ hocalarımıza   ve katılımcı öğrencilerimize, evlatlarını bize emanet eden kıymetli velilerimize teşekkür eder, daha nice güzel etkinliklerde birlikte olmayı ümit ederiz.

Sevgili gençlerimizin önümüzdeki günlerde Orta Öğretim Komisyonu olarak yapacağımız seminer, grup çalışmaları ve rehberler eşliğinde yapacağımız okuma etkinliklerimize katılmalarını ve bizleri takip etmelerini arzu ederiz.