ASİLDER, İNHİZDER ve AKTİF kulubü izci, lider ve gönüllü izcilerimizle dostluk ve kardeşliğimizi pekiştirdiğimiz bir faaliyeti daha Kızılcahamam Şahinler Köyü mevkiinde tamamladık. ASİLDER liderlerinden Halil İbrahim Tellioğlu, İNHİZDER liderlerinden Fatih Erdoğmuş, TİF-MEB liderlerinden Veysel Karaköse’nin izcilik ve liderlik teması altında tecrübe ettikleri bilgilerini geleceğin liderlerine anlatmalarının yanı sıra, doğa yürüyüşü, bayrak töreni, kamp ateşi ve liderlik ile ilgili temel konularda uygulamalı eğitim yaptılar.

İzci gönüllülerimizden olan, din görevlisi İsa İnan’ın zirvede karlar içindeki tefekkür konuşmasıyla katılımcıları mest oldular.

İzci andında da geçen “Allah’a ve Vatanıma karşı görevlerimi yerine getireceğime…” gereği vakit namazları birlikte kıldılar. Namaz ardından güzel bir anekdot ile katılımcılarla hasbihal edildi.

Bize kapılarını açan Kızılcahamam Şahinler Köyü sakinlerine ve Dernek Başkanları ve aynı zamanda İNHİZDER İzci Lideri olan Aziz Bostan liderimize ve tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz.

Asilder Platformu İzcilik Komisyonu