9 Şubat 2020 Pazar günü  ASİLDER – Ankara Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü olarak  düzlenmiş olduğumuz Güzel Ahlak Temalı “Kısa Film Yarışması Ödül Töreni” yapıldı ve oyuncu, yönetmen Sayın Ahmet YENİLMEZ Bey’in “Usta” isimli tiyatro oyunu sergilendi.

Çok önem verdiğimiz ve ilkini gerçekleştirdiğimiz ASİLDER Kısa Film Yarışması ile, özellikle sinema, televizyon gibi geri planda kaldığımız dijital dünyada, hem kendimizi görmek hem de bu işlere niyetli olan gençlerimizi cesaretlendirmeyi istedik. Milletin bağrından çıkan imanlı, şuurlu, fedakâr ve sadık evlatların bu alanda verdiği mücadeleyi, sevgi ve umutla kutladık, alkışladık.

Geçen yıl Kısa Film Yarışmamızın teması;  Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmasının konusu olan Güzel Ahlak olarak belirlenmişti. Başladığımız bu maratonun sonunda, birbirinden güzel filmler dereceye girmek içi rekabet etti. Sinema ve televizyon dünyasındaki tecrübeli kişiler tarafından oluşturulan Değerlendirme Kurulu Üyelerimizce 25 kısa film arasından belirlenen, ilk 3’e giren filmler izlendi ve yönetmenler ödüllerini aldı.

ASİLDER Kısa Film Yarışmasında ;

Bu organizasyonun başlamasına vesile olan eski ASİLDER Başkanı Sayın Mutlu Yaman Bey’e, filmleri ile yarışmamıza katkıda bulunan tüm yönetmen, senarist ve oyunculara, yine yarışmamızın teknik yönünü ve organizasyonun her aşamasını takip eden, İletişim Komisyonu Başkanımız Sayın Ahmet Turan YILDIZ Bey’e,  Yönetim Kurulu Üyelerimize ve Komisyonlarımıza, desteklerinden dolayı çok değerli Değerlendirme Kurulu, “USTA” adlı gösterisiyle Ödül Törenimize katkıda bulunan Sayın Ahmet YENİLMEZ Bey’e, bu program için gayret sarf eden, emeği geçen bütün dostlara, törenimize katılan değerli misafirlerimize, çok teşekkür ederiz.

Birincilik ödülünü , “MEKTUP” adlı kısa filmi ile Yönetmen Bahattin Muhammet AYHAN,

İkincilik ödülünü, “VÂVEYL” adlı kısa filmi ile Yönetmen Ömer DİŞBUDAK,

Üçüncülük ödülünü, “KIYAMET KOPSA BİLE” adlı kısa filmi ile Yönetmen İsmail ŞAHİN almaya hak kazandılar.