Kulübümüz Orta Öğretim Komisyonu olarak orta öğretim öğrencilerimizin birbiriyle kaynaşıp tanışarak, yeni arkadaşlıkların kurduğu; paylaşmanın, dostça vakit geçirmenin ve birbirine tahammül edebilmenin öğrenildiği bir atmosferde gerçekleşen yatılı program, kitap okuma ve Konya gezisi programı 20-23 Ocak tarihlerinde 4 gün olarak gerçekleştirildi.

Gençlerimiz yarıyıl tatilinde ruhen rahatlamalarına vesile olan ve ikinci dönem öncesi moral kazandığı, motive olduğu bu kampın sonrasında ayrıca Konya şehir merkezininin, tarihi camilerin, türbelerin, meram bağlarının ziyareti gerçekleşti. Her sabah namazından sonra dua okumaları ile maneviyatlarını tazeleyen gençler, tüm namazları camide cemaatle kıldılar. Bunun yanı sıra kişisel gelişimlerine gerçekten fayda sağladıklarını düşündükleri Jules Payot adlı yazarın “İrade Terbiyesi” kitabını okudular ve her akşam üzeri alanında uzman bir konuktan seminer dinlediler. Birçok muhtelif yarışmaların da yapıldığı ve gençlerimiz hem öğrendiği hem de eğlendiği programda son gün etli ekmek yenilerek Konya’da bulunmanın tüm nimetlerinden faydalandılar.

Sevgili gençlerimizin önümüzdeki günlerde Orta Öğretim Komisyonu olarak yapacağımız seminer, grup çalışmaları ve rehberler eşliğinde yapacağımız okuma etkinliklerimize katılmalarını ve ASİLDER’i takip etmelerini arzu ederiz.