Orman Genel Müdürlüğü ve Ankara Orman Bölge Müdürlüğü ile ÇEKUD Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği, ASİLDER – Ankara Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, SOGEL – Ankara Sosyal Gelişim Derneği iş birliği içerisinde Yağlıpınar Ağaçlandırma Sahasında “Mustafa Fatih Özkök Hatıra Ormanı” tertip edilen “Köklerimiz Bu Topraklarda” isimli fidan dikme programı ile bugün pandemi kurallarına uygun şekilde gerçekleştirilmiştir.

Saat 15:00 da ÇEKUD İl Temsilcisi İhsan Emiroğlu Bey’in ve Bölge Temsilcisi Temel Ünlü Bey’in konuşmaları ile başlayan fidan dikme programımız;
LHÜ- Lokman Hekim Üniversitesi, ASBÜ – Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi yetkilileri ve öğrencileri ile ASİLDER gönüllüleri ile birlikte yaklaşık 60 kişilik bir katılım ile saat 16:00 da tamamlanmıştır.

Dünyamızda karşılaştığımız kuraklık başta olmak üzere birçok çevre sorunlarını çözmenin en ideal ve anlamlı yollarından biri ağaçlandırma çalışmalarıdır. Bugün dünyamız ve insanlık için son derece kıymetli olan ve “Köklerimiz Bu Topraklarda” adıyla organize ettiğimiz fidan dikme programına katılan değerli çevre dostları ile birlikte olmaktan mutluluk duyuyor, programımıza katılım sağladıkları için teşekkür ediyoruz.