ASİLDER – Ankara Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü olarak; Sakarya Bakacak Kamp Alanında planladığımız ve büyük bir özveri ile tamamlandı. Gençlik kampımız 35 liseli ve 5 üniversiteli olmak üzere 40 gencimizin katılımıyla 3 gece 4 gün gerçekleştirildi.

Katılımcı gençlerimiz dört grup halinde kendileri ile ilgilenen grup liderleriyle, planlanan etkinliklere katıldılar. Gençlerimiz uzun bir aradan sonra bol oksijenli ve nezih bir mekanda; fikri, bedeni ve ruhi olarak kendilerini geliştirerek, dinlenme fırsatı buldular.

Düzenlenen kamp süresince ortak olarak belirlen kitap okuma ve okunan kitap üzerinde değerlendirmeler, Sakarya ilinden herbiri sahasında söz sahibi uzmanlar tarafindan; liderlik eğitimi, Müslüman bir gencin vizyon ve misyonu nasıl olmalı, kişisel ve toplumsal hayat planı konularında gençlerle ufuk açıcı seminerler yapıldı.

Vakit namazları hep birlikte cemaatle kılınıp, sabah namazından sonra bol temiz hava eşliğinde doğa yürüyüşü yapılarak, birlikte hareket etme ve sağlıklı yaşam hakkında farkındalık oluşturuldu.

Ayrıca yapılan planma çerçevesinde gençler arasında satranç turnuvası, voleybol, futbol, langırt, mini golf, badminton ve masa tenisi ve bir çok etkinlik ve yarışmalar düzenlendi. Yarışmalarda başarılı olan gençler hediyelerle ödüllendirildi.

Dönüş yolunda Sakarya Nehrinin , Sapanca Gölünün, Beşköprü’nün gezilmesi ve Hayreddin Tokadı Türbesi ziyaretinin ardından kampımız nihayete ermiş oldu.

Kamp süresince desteklerini hep yanımızda hissetiğimiz Sakarya Gençlik Spor İl Müdürümüz Arif ÖZSOY Bey ve ekibine, Sakarya Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği adına Alaaddin AGCADAĞ Liderimize teşekkür ederiz.