Sevgili Dostlar;

Peygamber efendimizin yakın dostlarını, cennetle müjdelenen dört halifeyi tanımaya ne dersiniz.

Peygamber efendimizin vefatının ardından, devlet ve hükümet başkanı olan, kimi adaletiyle, kimi ilmiyle öne çıkan, her birimiz için hayatlarında farklı örnekler barındıran, halifelik dönemlerinde İslam’ın sancağını uzak ülkelere götüren, fethedilen bölgelerde adaletle hükmeden dört halifeyi daha yakından tanımak için; yeni ödüllü ve canlı, bireysel ve ailece güzel vakitler geçireceğiniz bir yarışma hazırlandı.

ÖDÜLLÜ & CANLI DÖRT HALİFE KAHOOT YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

Proje Tanımı
Peygamber efendimizin herbiri gökteki yıldızlar gibidir dediği ashabını daha yakından tanımak için yola çıkıyoruz. Proje kapsamında ders kitaplarında hayatlarından kesitler okuduğumuz, hayatlarının çok az bir kısmından haberdar olduğumuz dört halifeyi tanımak istiyoruz. Kimi hicrette Peygamber efendimize yol arkadaşı olan, kimi ilmiyle öne çıkan aynı zamanda damat olma şerefine eren, kimi adaletiyle hükmeden ve herkesin saygı duyduğu devlet başkanı olan, kimi cömert, yumuşak huylu, hilim ve şecaat sahibi olan dört halifeyi daha yakından tanıyarak hayatımızda örnek almaya vesile olmak istiyoruz.

Projemizde her ay önceden duyurusu yapılan halife efendilerimizden birisiyle ilgili “Kahoot!” uygulaması aracılığıyla bir bilgi yarışması yapılacaktır.

Yarışma Usulü ve Soruların Dağılımları
Yarışmamız ayda bir kez yapılacaktır. İlk yarışma 25 Aralık Cumartesi 2021 günü Hz. Ebubekir’in hayatıyla başlayacak olup, 26 Mart 2021 Cumartesi günü son bulacaktır.

25 Aralık 2021 Hz. Ebubekir (RA) (YAPILDI)
29 Ocak 2022 Hz. Ömer (RA) (YAPILDI)
26 Şubat 2022 Hz. Osman (RA)
26 Mart 2022 Hz. Ali (RA)

Yarışmacılarımız yarışmaya Diyanet İşleri Başkanlığın İslam Ansiklopedisinden hazırlanacaklardır. İslam Ansiklopedisine ulaşmak için tıklatınız.


Her ay yarışma kendi tarihi için belirlenmiş olan Halife efendilerimizle ilgili olacaktır. Dört halifenin yarışma günü ile ilgili herhangi bir değişiklik olması durumunda, katılımcılara önceden haber verilecek olup, değişiklik yapma hakkı ASİLDER tarafından saklıdır. Her ay 12 soru ile yarışma gerçekleştirilecektir. Soruların zorluk seviyeleri; kolay, orta, zor, çok zor olacak şekilde 4 kademede olacaktır. Puanlamalar Kahoot uygulaması sistemi üzerinden yapılacaktır.

Katılım Şartı
Yarışmaya yaş sınırı olmadan herkes katılabilir. Yarışmaya katılırken Kahoot uygulaması Kullanıcı adı olarak ad-soyad yazılması gerekmektedir.

Örnek olarak, AliYılmaz şeklinde olabilir. Ayrıca aynı ad-soyadı kullanacak birden fazla yarışmacı olma durumu ile karşılaşırlarsa ya da böyle bir ihtimale karşı, yarışmacılar ad-soyad yanına bitişik iki rakam ekleyebilirler. AliYılmaz62 gibi kullanıcı adı belirleyebilirler.

Ödüller
Her ay dereceye giren yarışmacılarımıza sırası ile;

Birinciye 200 TL,

İkinciye 150 TL,

Üçüncüye 100 TL ödül verilecektir.

Aylık yarışmalarda dereceye giren bir yarışmacıya, üst üste iki ay ödül kazanması halinde, ikinci ay ödül verilemeyecek olup, söz konusu ödül sonraki katılımcıya verilecektir. Bunun sebebi daha fazla yarışmacının ödül kazanmasını sağlamaktır.

Kahoot sisteminde bir yarışmaya en fazla 2000 yarışmacı katılabilmektedir. Bu sebeple yarışmaya giremeyenler için yeni bir yarışma açılması sorumluluğu ASİLDER’e ait değildir.

Ödüllerin Takdimi
Yarışma sonrasında ödül almaya hak kazananlar 0 535 775 65 48 numaralı telefona Whatsapp uygulaması üzerinden ad-soyad, dereceye girdiğini gösteren Kahoot uygulmasından alınmış ekran görüntüsünü ve IBAN bilgilerini ileteceklerdir. Bizlerde gerekli bilgiler geldikten sonra ödüllerini kurumsal banka hesabımız üzerinden iletilecektir.

18 Yaşından küçük ve banka hesabı olmayan yarışmacılarımız Whatsapp uygulaması üzerinden ad-soyad, dereceye girdiğini gösteren Kahoot uygulmasından alınmış ekran görüntüsünün yanında yasal velisinin ad-soyad ve IBAN bilgilerini iletebileceklerdir.

Diğer Hükümler
Yarışmaya katılanlar ödüllerin kendilerine takdimi için Hesap bilgileri ve ad–soyad bilgilerini tarafımızla paylaşmayı kabul etmekte olup, bu konuda açık rıza vermiş sayılacaktır.

Yarışmaya katılanlar bu şartnamede yazılı olan hükümleri kabul etmiş sayılacaktır. Ankara Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü Derneği ASİLDER şartnamede değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Projeyi Düzenleyen
Ankara Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Kültür ve Sanat Komisyonu

Bilgi – İletişim
Adres : Karargahtepe Mah. Çavdar Sok. No:23/A Keçiören Ankara

Web : www.asilder.org

E-Posta: asilder@asilder.org

GSM : 0535 775 65 48

Tel : 0312 361 57 64