Heyecanla beklenen, yoğun ilgi gören Erciyes’te kayak ve Kayseri gezisi etkinliğimiz gerçekleştirildi.

Katılımcıların 12’si lise öğrencisi olmak üzere 19 kişiyle gerçekleştirilen etkinliğimiz 3 Şubat 2022 Perşembe günü öğle namazının ardından ASİLDER Kulüp Merkezinden’den Kayseri’ye hareketle başladı. Yaklaşık 5 saat süren yolculuğun ardından konaklamanın, seminerlerin, muhabbetin ve kardeşliğin bir arada keyifle icra edildiği Hacılar Nezih Kültür Merkezine varıldı.

3 Şubat akşamı programımız Hacılar Camii Kebir’de yatsı namazı ve ardından Mahmut BAKTIR Hocanın sunduğu Regaip Kandili Programı ile başladı.

Mahmut ALAGAŞ Hocamızın kayak öncesi kayak ekipman tanıtımı ve brifingi sonrası odalara yerleşme ile günlük programımız tamamlandı.

4-5 Şubat günleri günümüz sabah namazı ile başlayıp devamında Erciyes’te kayakla devam etti. Akşamları da Hacılar Camii Kebir’de yatsı namazı, ardından Şükrü Selim AVCI Hocamızın “Arşın Gölgesinde Yedi Sınıf İnsan” ve Ali Osman ERDEM Hocamızın “Akide ve İnanç” konulu sohbetleriyle tamamlandı.

6 Şubat Pazar günü Kayseri’de metfun Seyyid Burhaneddin Hazretleri’nin kabrini ziyaretle başlayan Kayseri gezimizde Kayseri Lisesi Milli Mücadele Müzesi, Güpgüpoğlu Konağı ve Müzesi, Hunat Hatun Külliyesi, Sahabiye Medresesi, Gevher Nesibe Şifahanesi ve Tıp Fakültesi, Kurşunlu Camii, Kayseri Kalesi, Kayseri Kapalı Çarşısı gezildi.

Kayseri’nin ve Türkiye’nin incisi olan Erciyes’te kayak, değerli hocalarımızın katılımıyla gerçekleşen sohbet ve söyleşiler, Kayseri’nin tarihi atmosferiyle her birimize çeşitli ve eşsiz duygular tattıran programa yerel esnafla sohbet ve hediyelik alımıyla devam edildi.

Ankara’ya dönüş yolculuğumuz ile program güzel anılarla sona erdi.