Ortaöğretim Komisyonumuz “Genç Hazine” projesi kapsamında yaz tatil döneminde “Helâl dairesi geniştir, keyfe kâfi gelir; vakit gençlik için muhabbet vaktidir!” sloganıyla gençlerle birlikte hem manevi altyapılarını güçlendirmek hem de sportif ve bilişsel faaliyetler yapmak maksadıyla “Gençlerle Manevi Gelişim Atölyesi ve Gençlik Kampı” kamp programı gerçekleştirildi.

Program yaklaşık 30 lise öğrencisinin katılımıyla 1 Temmuz 2022 Cuma günü Özel Muradiye Liselerinde ikindi namazı ile başladı. 5 Temmuz 2022 Salı günü öğle namazının ardından sona erdi. Sabah programlarımız sabah namazı, dua kitabı okuması ve işrak namazı ile başlayarak, değerli hocalarımız Yıldırım ALKIŞ, Yıldıray KAPLAN ve Fatih YILDIZ’ın yaptığı “Kur’an’a Göre Gençlik / Peygamberimiz’e Göre Gençlik ve Genç Sahabeler / Tahkiki İman ve İslam” konularındaki derslerle devam etti. Öğle namazı sonraları hocamız Merhum Mahmud Es’ad COŞAN’ın sesinden sohbetler, kitap okuma saati, kıssadan hisse dersi, meal okumaları ve ikindi namazıyla anlamlanan günümüz futsal, basketbol, langırt, masa tenisi, online oyun turnuvaları ile ilerledi. Günümüz kıymetli büyüklerimizin katılımıyla her gün akşam namazından sonra yapılan “Gençlerle Hasbihal” buluşmalarının ardından yatsı namazı ve dua ile sona erdi.

Her biri İ‘lâ-yi Kelimetullâh Dâvâsının neferi ve istikbalimiz olan gençlerimizle yapılan bir kamp daha ardında güzel anılar ve muhabbet bağları güçlenmiş bir şekilde sona erdi. Daha nice güzel etkinliklerde Allah rızası içi buluşabilmek dileğiyle…