ŞÜHEDAYA VEFA teması ile ve “HER ŞEHİDE BİR YASİN, HEDEF 253 BİN” sloganıyla başlatılan projede okunacak Yasin-i Şerifleri, 22-26 Nisan 2018 tarihlerinde Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından düzenlenen “Dedeciğim Ben Geldim” temalı Çanakkale Milli Bilinç Kampı’nda 23 Nisan 2018 gecesinde şehitlerimizin bağrında kamp yapan binlerce izci ile birlikte tüm şehitlerimize hediye edilecektir. Sizleri de bedenlerini bu vatan için siper eden, canlarını din için, millet için, istiklal ve istikbalimiz için feda eden ve şehadet mertebesine ulaşan Çanakkale özelinde geçmiş ve günümüzdeki tüm şehitlerimizi hatırlamaya ve Yasin-i Şerifler okumaya davet ediyoruz.

İzci, lider ve gönüllülerimiz tarafından 2015 yılında Çanakkale Zaferimizin 100. yılına özel başlatılan 253binYasin projesi katkı ve desteklerinizle her yıl daha da yaygınlaşarak devam etmektedir. Sizlerin de okuyup sitemize giriş yaptığınız Yasin-i Şerif’ler, şehitlerimizin unutulmaması, yapılan fedakarlık ve özverinin sürekli hatırda tutulması için binlerce izcinin katıldığı Türkiye İzcilik Federasyonu’nun düzenlemiş olduğu Çanakkale Milli Bilinç Kamplarında özel programlarla dedelerimize hediye edilmektedir. Her yaştan binlerce çocuk ve gençlerin dua ve aminleri ile şehitlerimiz yad edilmekte, insanlık olarak içerisinde bulunduğumuz hayatın farkında olunması ve vatanımızın kıymetinin bilinmesi hedeflenmektedir. “Şühedaya Vefa” sloganı ile omuz omuza kardeş olduğumuzun bilincinde olarak tüm şehitlerimize ve bu cennet vatanımıza sahip çıkmaya devam edilecektir.

  1. Okuyarak şehitlerimize hediye edilmesini istediğiniz Yasin-i Şerif’leri kayıt formuna girerek kayıt edin. Kayıt İçin TIKLAYINIZ. www.253binyasin.com
  2. Türkiye İzcilik Federasyonunun 22-26 Nisan 2018 tarihlerinde Çanakkale’de düzenlediği İzci Kampında binlerce izci ile Şehitlerimize Hediye edelim.
  3. Son kayıt tarihi 23 Nisan 2018/ 06 Şaban 1439