ASİLDER – Ankara Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü olarak ortaokul ve lisede eğitim gören gençlerimiz ile bolca gezip gördükleri, öğrendikleri ve dostluk kardeşlik bağlarını pekiştirdikleri bir gezi programı gerçekleştirildi.

Gençlerin okul telaşlarından bir nebze de olsa sıyrılıp kendilerini tarihin, doğal güzelliklerin, kardeşliğin ve maneviyatın içinde bulmalarını sağlamak için Gaziantep ve Şanlıurfa Gezimizi uçakla gidip, gelerek son derece faydalı, iki günlük eğlenceli ve hızlı bir gezi programı yapıldı.

İlk güzergah Gaziantep’ti. Dünyanın en büyük 4. Hayvanat bahçesi, Bakırcılar Çarşısı, Hz. Yuşa makamı gezildi. Gaziantep’in yerel lezzetlerini tadıldı. Gaziantep’te Murad-Der ve Şanlıurfa’da Coşanlar Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ev sahipliğinde iki güzel gün geçirildi. Şanlıurfa’da gençlerimize yetmeyen bir gün boyunca hep hikayelerini okunan Balıklıgöl, doğasıyla cezbeden Ayn Zeliha, heybetli Urfa Kalesi, Hz. Eyüp peygamberin sabır makamı, çeşitli tarihi camiler, mimari harikası Harran evleri, tarihi ilk üniversite, Hayat-el Ruha Camisi, tarih bilgisini kökünden değiştiren Göbeklitepe ve daha birçok kıymetli yerler gezildi. Günün sonunda yorgun ama mutlu bir şekilde uçakla Ankara’ya dönüş gerçekleştirildi. Gençlerimiz gezinin kendilerine kattıklarının farkındalığı ile geziyi tamamlandılar.

Gezimizi organize eden Orta Öğretim Komisyonumuza, katılan gençlerimize ve katkı sağlayan gönüllü ve sponsorlarımıza teşekkür ederiz.