ASİLDER – Ankara Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü olarak ortaokul ve lisede eğitim gören gençlerimiz ile bolca gezip gördükleri, öğrendikleri ve dostluk kardeşlik bağlarını pekiştirdikleri bir gezi programı gerçekleştirildi.

2 gün 1 gece olarak gerçekleştirilen Kapadokya Gezimizi Gençlerin okul dönemine küçük bir ara verdileri zaman kendilerini tarihin, doğal güzelliklerin, kardeşliğin ve maneviyatın içinde buldular.

Kapadokya Gezimizde Üç Güzeller Peri Bacalarını, Avonos’un doğal güzelliklerini, Hacı Bektaşı Veli’nin kabrini, Sallanan Köprü’yü ve daha bir çok tarihi mekanı gezdiler. Sabah güneşin doğuşuyla balonların uçuşunu izleme fırsatı buldular.Gençlerimiz bu gezimizle hem ülkemizin doğal güzelliklerini gördüler, hem de eğlenceli ve samimi bir gün geçirmiş oldular.

Gezinin sonunda yorgun ama mutlu bir şekilde Ankara’ya dönüş gerçekleştirildi. Gençlerimiz gezinin kendilerine kattıklarının farkındalığı ile geziyi tamamlandılar.

Gezimizi organize eden Orta Öğretim Komisyonumuza, katılan gençlerimize ve katkı sağlayan gönüllü ve sponsorlarımıza teşekkür ederiz.